Powiązane wpisy
Komentarz(01)
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Pierwsze prawo mówi:
„Osoba, którą spotykasz w życiu, jest osobą właściwą.”
To znaczy: nikt nie wchodzi w nasze życie przypadkowo. Wszyscy ludzie, którzy nas otaczają, z którymi łączy nas jakaś historia, coś sobą reprezentują – albo żeby nas czegoś nauczyć, albo żeby nas poprowadzić dalej w naszej sytuacji.”
Drugie prawo mówi:
„To co się wydarza, jest jedyną rzeczą, jaka mogła się wydarzyć.”
Nic, absolutnie nic z tego, co nam się przytrafia, nie mogło wydarzyć się inaczej. Dotyczy to nawet najdrobniejszych szczegółów. Po prostu nie istnieje coś takiego jak: ”Gdybym wtedy zrobił/-a to inaczej, to wszystko potoczyłoby się inaczej.”
Nie, bo to, co się wydarzyło, jest jedyną rzeczą, jaka mogła i musiała się wydarzyć, abyśmy nauczyli się lekcji, które pozwolą nam iść dalej. Wszystkie poszczególne sytuacje, które przytrafiają się nam w życiu, są same w sobie doskonałe, nawet jeśli nasz umysł i ego się wzbraniają i nie chcą tego zaakceptować .”
Trzecie prawo mówi:
„Każda chwila, w której coś się rozpoczyna, jest chwilą właściwą.”
Wszystko rozpoczyna się we właściwym momencie – ani za wcześnie, ani za późno. Kiedy jesteśmy naprawdę gotowi na to, aby w naszym życiu rozpoczęło się coś nowego, to to coś już tu jest, aby się rozpocząć .”
Czwarte prawo mówi:
„Co się zakończyło, to się zakończyło.”
To takie proste. Kiedy coś w naszym życiu się kończy, to służy to naszemu rozwojowi. Dlatego lepiej jest puścić i iść dalej, niosąc ze sobą dary przeżytych doświadczeń. ”
Z SERCA JAROSŁAW 💛💛💛
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Indianie mają swoje zasady,których świecie przestrzegają. Są ogromnej wiary w Wielkiego Ducha,który ich prowadzi od początku życia i są tego świadomi. My wiarą jesteśmy ściśnięci, a zasady jakie nam są przekazane czasami okazują się nicością.
Wszystko dla nich jest własciwe , takie jak powinno być i takie z miłością i szacunkiem przyjmują. Nie ma tak jak u nas rozpamiętywanie nad czymś czy dobre,czy złe czy prawidłowe, nieprzypadkowe i po coś . Oni to wiedza,a my się o tym dowiadujemy. Dla nich wszystko jest takie jak ma być i to jest najpiękniejsze, bo idą z prądem rzeki, z wiatrem przed siebie i żyją tu I teraz,a my wciąż się uczymy, wciąż szukamy.
Uważam, że są bardzo mądrzy, są świadomi życia w zgodzie z własną dusza czego my teraz doświadczamy i poznajemy,edukujemy się, a czy to nie my uwarzamy się za bardziej rozwiniętych?
Mi kilka tygodni temu śnił się dojrzały Indianin, piekny w swej mądrości. I bez mowy przekazywał mi to co miał do przekazania,niesamowite uczucie, ale to był tylko sen.
Gdyby można było te dwie kultury w zalążku złączyć to byłaby petarda i byłoby jak w bajce dlugo i szczęśliwie ???