SUKCES MA TWARZ MATKI
SUKCES MA TWARZ MATKI.
SUKCES MA TWARZ MATKI.
TO CO NIEUŚWIADOMIONE W RELACJI Z MAMĄ BĘDZIE PRZEJAWIAĆ SIĘ W WIELU ASPEKTACH NASZEGO ŻYCIA.
W naszych związkach, relacjach z naszymi dziećmi, i w pracy zawodowej.
Po naszych narodzinach kolejnym przełomowym wydarzeniem jest ruch do matki, teraz już jako przeciwieństwo, która jako jedyna bierze nas do piersi i karmi.
Z jej mlekiem bierzemy życie.
Co sprawia, że odnosimy tu przy matce, już we wczesnych latach dzieciństwa pierwsze sukcesy i jak to przygotowuje nas do późniejszych sukcesów w życiu i w naszej pracy ?
Przyjęcie Jej jako źródło naszego życia, ze wszystkim, co od Niej płynie do nas. To z Nią bierzemy nasze życie. I to branie jest bardzo aktywne. Musimy ssać, żeby mleko płynęło. Musimy ją wezwać, żeby przyjechała. Musimy się radować z tego, co nam daje.
I to czyni nas bogatymi.
To ona i relacja z nią czyni nas bogatymi.
W późniejszym życiu staje się to jasne: komu uda się w ten sposób w pełni przyjąć matkę, odniesie sukces i będzie szczęśliwy.
Bo jak ktoś stoi przy matce, tak samo stoi przy swoim życiu i swojej pracy. W takim stopniu, w jakim odrzuca matkę, odrzuca także życie, swoją pracę i swój zawód.
Tak jak człowiek raduje się razem z matką, tak raduje się życiem i pracą. Tak jak daje mu matka, dając mu coraz więcej, gdy on z miłością od niej bierze, tak jego życie i praca dają mu sukces w równej mierze.
Ten kto ma pretensje i zastrzeżenia do swojej matki, ma też zastrzeżenia do swojego życia i szczęścia. Tak jak matka oddala się od niego w wyniku jego roszczeń i odrzucenia, tak życie odsuwa się od niego i od jego sukcesu.
Ruch ku matce – Ustawienia Hellingera
Dla wielu wczesno – dziecięce doświadczenie stoi na drodze do przyjęcia matki. Doświadczyli oni wczesnej separacji od matki. Na przykład, kiedy byli rozdzieleni od niej na jakiś czas, albo kiedy mama była chora i musiała odpocząć, albo kiedy byliśmy chorzy i nie mogła nas odwiedzać. To doświadczenie powoduje głęboką zmianę w naszym późniejszym zachowaniu. Nieraz powoduje głęboką ranę separacji i oddzielenia. Ból rozstania i bezradność bez niej, rozpacz, że nie możemy do niej pójść, kiedy tak bardzo jej potrzebowaliśmy, prowadzi nas do wewnętrznego głosu, który może w nas pracować całe życie.
Na przykład:
„Poddaję się ”
„Rezygnuję z niej”
„Zostaję sam”
„Trzymam się od niej z daleka”
„Odwracam się od niej”
„Będę trzymał się od niej na dystans”
I to może pracować w nas w dorosłym już życiu w obszarach praca, relacje, miłość a nawet finanse.
Przerwany ruch pierwotny ku matce i jego konsekwencje
Przedwcześnie przerwany ruch w stronę matki ma daleko idące konsekwencje dla późniejszego życia i naszego sukcesu.
Jak to się może objawiać w naszym życiu?
Jeśli taki dorosły, z takimi doświadczeniami ze swoją mamą później będzie chciał się do kogoś zbliżyć, na przykład do partnera, ich ciała pamiętają traumę wczesnego rozstania. Wtedy przestają iść do przodu jako pierwsi. Zamiast zbliżać się do partnera, czekają, aż on do nich podejdzie. Kiedy naprawdę ktoś do nich chce się zbliżyć, często trudno im znieść jego bliskość. Odrzucają go w taki czy inny sposób, zamiast radośnie go przyjąć w ramiona. Cierpią w relacjach, są chłodni, zimni i nie potrafią okazywać uczuć, nadal niechętnie się przed kimś otwierają, jeśli już, to często tylko na krótko. Tak samo jest z ich własnymi dziećmi. Czasami trudno im znieść ich bliskość. Za prawie każdą traumą kryje się sytuacja, w której ruch ku mamie, który byłby konieczny, nie był możliwy, pozostawiając nas nieruchomymi lub sparaliżowanymi.
Konflikt z matką. Jak leczyć taką traumę?
Rozwiązanie jest w naszych zablokowanych uczuciach i w naszych wspomnieniach. Jeśli pomimo wszystkich naszych obaw wrócimy do tych sytuacji z naszego dzieciństwa i wewnętrznie przywrócimy ten ruch, który został powstrzymany lub przerwany w tym czasie będziemy uzdrowieni i energia znowu popłynie.
Co to oznacza dla nas wcześnie przerwany ruch w kierunku matki?
Należy wrócić do sytuacji z tamtego czasu i w wewnętrznej wizualizacji stać się dzieckiem z tamtego okresu, patrzeć na naszą matkę z tamtego czasu i mimo narastającego bólu, rozczarowania i złości z tamtego czasu, robimy mały krok w jej stronę – z miłością. Zatrzymujemy się, patrzymy jej w oczy i czekamy, aż poczujemy siłę i odwagę, by zrobić kolejny mały krok. Zatrzymujemy się ponownie, aż uda nam się zrobić kolejny mały krok, aż w końcu wpadniemy w jej ramiona, przytuleni i trzymani przez nią, wreszcie w pełni zjednoczeni z nią i z jej miłością. Później sprawdzamy, również, początkowo wewnętrznie, czy udaje nam się ten ruch z ukochaną partnerką lub partnerem. Patrzymy jemu/jej w oczy i zamiast czekać, aż ruszy w naszą stronę, robimy pierwszy mały krok w jego stronę. Po chwili, gdy zbierzemy wystarczającą ilość sił, robimy drugi krok. Idziemy więc w jego kierunku, powoli, krok po kroku, aż bierzemy go w ramiona, a on bierze nas, dopóki go nie obejmiemy i nie pozwolimy mu się przytulić, długo i szczęśliwie.
Ruch w kierunku sukcesu to ruch ku matce
Wcześnie przerwany ruch w kierunku matki okazuje się później zdecydowaną przeszkodą do odniesienia sukcesu w naszej pracy, w naszym zawodzie i w naszej firmie. Także tutaj ważne jest, abyśmy dążyli do sukcesu, zamiast czekać, aż sam do nas przyjdzie. Na przykład, kiedy czekamy na zapłatę i duże wynagrodzenie nie osiągając wcześniej odpowiednich wyników, kiedy popychamy innych do przodu zamiast zająć się sobą i samemu działać wycofujemy się, zamiast podchodzić do kogoś z radością i do pracy z przyjemnością.
Każdy sukces ma twarz swojej matki
Tak więc i tutaj najpierw podchodzimy do naszego sukcesu od wewnątrz i podchodzimy do innych ludzi, gotowi coś dla nich zrobić, gotowi im służyć, zamiast wahać się, stać w miejscu i czekać, aż się do nas zbliżą. Idziemy więc w ich stronę, idziemy w stronę naszego sukcesu, krok po kroku, czując na każdym kroku naszą kochającą Matkę za sobą. Połączeni z Nią, jesteśmy wyposażeni we wszystko i przygotowani na nasz sukces i docieramy do Niego tak, jak dotarliśmy do naszej Matki.
Najpierw do niej, a potem do naszego sukcesu.
ZAPRASZAM NA MOJE WARSZTATY NOWYCH USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH RODZIN(kliknij!)
Źrodło:
Tłumaczenie własne na podstawie
hellinger.de, Miłość ducha, Nowe Rozważania.